» Літні канікули – найкращий час для науки!

Літні канікули – найкращий час для науки!

Автор: vlad9486 от 18-09-2014, 09:31

Літні канікули – найкращий час для науки!

 


Найрозумніші та найкреативніші слухачі Малої академії наук України цього року знову взяли участь у Всеукраїнських літніх профільних школах. Такий активний відпочинок МАНівців з усієї країни став уже традиційним і викликає необмежену кількість позитивних емоцій у тих, кому пощастило долучитися до цього інтелектуального середовища.

Унікальний проект „Всеукраїнські літні профільні школи” започатковано у 2010 році Національним центром „Мала академія наук України”. Головною особливістю шкіл для юних науковців є поєднання відпочинку, поглибленого вивчення улюблених предметів, спілкування з ровесниками-однодумцями.

Слухачі Кіровоградської МАНУМ уже четвертий рік поспіль мали змогу взяти участь у даному проекті.

Цього літа більшість шкіл було проведено на базі Міжнародного центру дитячої наукової творчості «Вимпел», що у Пущі-Водиці.

Так, з 5 по 12 липня 2014 року Сілецький Володимир, слухач секції програмування МАНУМ, учень 10 класу Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат – школа мистецтв) став учасником Всеукраїнської літньої школи інформаційно-телекомунікаційних технологій.

Протягом тижня учні мали змогу не лише прослухати лекції провідних викладачів Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», а й закріпити отримані теоретичні знання на практиктиці: вони налаштовували веб-сервери та операційну систему на комп’ютерах, створювали сайти, опановували основні мови програмування.

Організатори потурбувалися не тільки про якісне навчання юнацтва, а й про дозвілля. Фехтування, спортивні ігри на березі озера, інтелектуальні змагання, конкурси, екскурсії – все це сприяло відновленню сил і подарувало майбутнім програмістам приємні враження.

Буряк Руслан (слухач секції математики МАНУМ, учень 10 класу Кіровоградського облкомплексу) та Дєлієва Руслана (слухач секції фізики МАНУМ, учениця 9 класу Кіровоградського облкомплексу (м. Олександрія) з 12 по 19 липня долучилися до насиченої програми Всеукраїнської літньої фізико-математичної школи. Науково-популярні лекції з різних розділів фізики та математики, цікаві задачі та експерименти на сучасному лабораторному обладнанні вдало поєднувалися екскурсійною програмою, творчими конкурсами та інтелектуальними іграми.

Слухачка секції науково-технічної творчості та винахідництва, учениця 9 класу ліцею інформаційних технологій Олександрійської міської ради Чижик Єлизавета взяла участь в роботі Всеукраїнської літньої науково-технічної школи, що проходила з 19 по 26 липня. Протягом тижня науково-популярні лекції і змістовні практичні роботи з фізики, математики, матеріалознавства з учнями проводили фахівці кращих навчальних закладів столиці.

Всеукраїнська літня астрономічна школа приймала учасників у Пущі Водиці з 26 липня по 2 серпня 2014 р. Її учасником став Невкритий Іван, слухач секції фізики та астрономії МАНУМ, учень 10 класу Кіровоградського облкомплексу. Протягом тижня юні дослідники відвідували лекційні і практичні заняття під керівництвом досвідчених педагогів, на самопідготовці працювали над розв’язанням творчих завдань, а вночі спостерігали за зоряним небом.

Ось так протягом відведеного періоду обдарована молодь країни здобувала знання з профільних дисциплін та поринала у світ науки. Програма для кожної школи була насиченою та неповторною. Допомагали команді інтелектуалів отримати бажаний обсяг знань кращі педагоги і професорсько-викладацький склад провідних вищих навчальних закладів столиці. Для повноцінних і якісних лабораторних занять використовувалася найсучасніша матеріально-технічна база. Щоденні теоретичні заняття і виконання проектних робіт дали можливість МАНівцям закріпити на практиці одержані знання та реалізувати свій творчий потенціал.

Тож сподіваємося, що такий відпочинок юних науковців дасть їм поштовх для написання серйозної науково-дослідницької роботи, яку вони успішно презентують у цьому році на Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.

 

 

Касяненко Анна,

Щербина Альона,

Методисти МАНУМ


 

 

Літні канікули – найкращий час для науки!

Літні канікули – найкращий час для науки!

Літні канікули – найкращий час для науки!


 


Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми радимо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Коментарі: