» МАНУМ.КОРОТКА ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

МАНУМ.КОРОТКА ІСТОРИЧНА ДОВІДКА


 СТАНОВЛЕННЯ ТА РОЗВИТОК КІРОВОГРАДСЬКОЇ

 МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ
 


В сучасній Україні виявлення та підтримка талановитих і обдарованих дітей є одним з пріоритетів освіти і науки. В його реалізації важливу роль відіграє Мала академія наук учнівської молоді України як одна з найсучасніших форм залучення обдарованої учнівської молоді до науково-дослідницької роботи.
 
Президент Малої академії наук України,
 народний депутат України
 
С. Довгий 


 

Кіровоградська Мала академія наук учнівської молоді – профільний позашкільний навчальний заклад, основним напрямом діяльності якого є дослідницько-експериментальний, що передбачає залучення вихованців до науково-дослідницької, експериментальної, конструкторської та винахідницької роботи в різних галузях науки, техніки, культури і мистецтва.

 

Головними завданнями Кіровоградської МАН учнівської молоді є:

- створення умов для творчого самовдосконалення учнівської молоді та його стимулювання;

- виявлення, розвиток та підтримка юних талантів і обдарувань;

- задоволення потреб учнівської молоді у професійному самовизначенні відповідно до їх інтересів і здібностей;

-  надання загальноосвітнім навчальним закладам методичної допомоги з питань роботи з обдарованою молоддю;

- формування у вихованців національної самосвідомості, активної громадянської позиції, мотивація здорового способу життя.

 

Кіровоградське територіальне відділення МАН учнівської молоді було створене при обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді у 1996 році. 

 

Згідно рішення постійної комісії обласної ради з питань освіти, культури, науки, спорту, молодіжної політики, у справах сім’ї і туризму від 11 серпня 2008 року № 188 "Про погодження змін та доповнень до Статуту Кіровоградського обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю (гімназія-інтернат-школа мистецтв)” та наказу управління освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації від 28.08.2008 року № 268-к "Про внесення змін до штатного розпису Кіровоградського обласного загальноосвітнього навчально-виховного комплексу гуманітарно-естетичного профілю (гімназія-інтернат-школа мистецтв)” з 1 вересня 2009 року Кіровоградська Мала академія наук учнівської молоді є структурним підрозділом облкомплексу.

 

При Кіровоградській МАН учнівської молоді діє Президія, до складу якої входять спеціалісти управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації, провідні науковці вищих навчальних закладів м. Кіровограда, керівники обласних позашкільних навчальних закладів, методисти МАН учнівської молоді.