» » Підвищення професійної компетентності завдяки вивченню передового досвіду

Підвищення професійної компетентності завдяки вивченню передового досвіду

Автор: vlad9486 от 13-12-2013, 11:50
Підвищення професійної компетентності завдяки вивченню передового досвіду«Формування інтегрованого освітнього середовища у наукових відділеннях історії та наук про Землю Малої академії наук України» – такою була тема Всеукраїнського семінару-практикуму керівників наукових відділень МАН України, який відбувся на базі комунального позашкільного навчального закладу «Київська Мала академія наук учнівської молоді» за сприяння Національного центру «Мала академія наук України». 

Протягом трьох днів з 3 по 5 грудня 2013 року учасники семінару мали змогу ознайомитися з досвідом роботи київських колег з проблеми виховання підростаючого покоління – майбутньої еліти нації.

Урочисте відкриття семінару відбулося на базі гімназії [Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, одного із базових закладів Київської МАН. У своєму привітальному слові директор НЦ «Мала академія наук України» Оксен Лісовий наголосив на тому, що виховання в МАН здійснюється через вільний доступ до інформації, через свободу творчості, через усесторонній розвиток особистості.

Підвищення професійної компетентності завдяки вивченню передового досвідуУ рамках круглого столу з питань удосконалення роботи в наукових відділеннях історії та наук про Землю в Малій академії наук України ми мали змогу ознайомитися з діяльністю лабораторій суспільних і гуманітарних наук науково-методичного центру НЦ «Мала академія наук України», з особливостями написання науково-дослідницьких робіт у секціях даних відділень та обговорити шляхи підвищення рівня освіти сільських школярів у системі МАН України.

Однією з форм роботи у відділеннях історії та наук про Землю Київської МАН є залучення слухачів до культурно-пізнавальної діяльності (музейна педагогіка, ознайомлення з історичною спадщиною України).
4 грудня наша група вирушила до смт. Козелець Чернігівської області, де ми ознайомилися з історією родини Розумовських, відвідали Свято-Георгіївський жіночий монастир та музей М. М. Миклухи-Маклая, видатного вченого-гуманіста та мандрівника. Кінець дня ознаменувався відвідуванням гідрологічної станції «Київ» Центральної геофізичної обсерваторії, де учасники семінару мали змогу ознайомитися з досвідом співпраці наукового відділення наук про Землю та станції.

Третій день семінару проходив на базі Національного музею історії України і був присвячений меценатству в історії України та сучасності. На круглий стіл були запрошені нащадки відомих меценатських родин та сучасні меценати України. Кращі слухачі МАН м. Києва представили свої дослідження з даної тематики. Знаковим було відвідування унікальної Міжнародної виставки «1000 років української печатки», яка саме і була організована на кошти одного із відомих меценатів сучасності.

Від імені всіх учасників заходу хочу подякувати організаторам за насичену та інформативну програму семінару. Щиро бажаю вам натхнення для подальшої діяльності.


Касяненко Анна, методист КМАНУМ
Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми радимо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Коментарі: