» » Літня мистецтвознавча школа

Літня мистецтвознавча школа

Автор: dend от 14-07-2017, 12:30

Літня мистецтвознавча школаВ рамках проведення Всеукраїнської літньої мистецтвознавчої школи, відповідно до плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2017 рік з 03 до 10 липня 2017 року у м. Ужгород Національним центром «Мала академія наук України» була проведена Всеукраїнська літня мистецтвознавча школа.

До участі у заході були запрошені учні-члени Малої академії наук

України, переможці, учасники ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН.

Кіровоградську область представляли Івченко Дарина та Сергата Альона, слухачки секції «Мистецтвознавство» Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді.

Літня мистецтвознавча школаПрограма школи була наповнена лекціями про закарпатське живописне та декоративно-ужиткове мистецтво, майстер-класами з виготовлення мистецьких творів, психологічними заняттями з розвитку комунікативних навичок і навчально-пізнавальними екскурсіями.

Викладачі однієї з найяскравіших шкіл українського живопису – Закарпатської академії мистецтв – розповіли підліткам про заснування, розвиток закарпатської школи малярства і роботу її корифеїв – Адальберта Ерделі та Йосипа Бокшая; презентували методи навчання образотворчому мистецтву, вишивку і дерев’яні церкви Закарпаття.

На майстер-класі з живопису МАНівці малювали людське обличчя і знайомилися з технікою традиційного китайського живопису – гохуа, у якій зображення наносять на шовк або папір тушшю і водяними фарбами.

Літня мистецтвознавча школаОкрім гохуа, спробували учні себе і в граттажі – це спосіб виконання малюнка шляхом процарапування гострим інструментом паперу чи картону, залитих тушшю або чорною гуашшю. Твори, виконані в техніці граттаж, вирізняються контрастом білих ліній малюнка і чорного фону і схожі на гравюри. А якщо попередньо пофарбувати папір у різні кольори, то малюнок вийде цікавим та оригінальним, що й зробили учасники школи. Викладач гуртка Закарпатського центру науково-технічної творчості Людмила Літун, яка проводила майстер-клас із граттажу, пояснила, що для заняття обрала саме цю техніку, адже граттаж дає змогу дивитися, як у шахах, на кілька кроків уперед, тобто треба знати, що ти хочеш у кінцевому результаті.

Доторкнутися до ще одного виду східного мистецтва школярі мали нагоду на майстер-класі з орігамі. Мистецтво складання паперу, коли утворюють небагато різних згинів, але комбінують їх багатьма способами і створюють дуже складні фігури, прийшло до нас із Японії.

Літня мистецтвознавча школаНа заняттях з гончарства ліпили мандалу – сакральний символ, оберіг у вигляді кола з рисунками, кожен з яких щось символізує.

Ознайомили учнів і з хореографією та піснями Закарпаття, при цьому школярі не споглядали ці культурні дійства, а самі танцювали і співали.

Закріпити теорію про живопис учасники школи мали змогу екскурсіями до художнього музею імені Йосипа Бокшая, де представлено колекцію західноєвропейського мистецтва XVI – початку XX століть, країн Центральної Європи та України XVIII – початку XX сторіч, російського мистецтва XVIII – початку XX століть і мистецтва Закарпаття минулого сторіччя. А нагода помилуватися закарпатським краєм і надихнутися його атмосферою випала учням, звичайно ж, на одну з «візиток» цієї місцевості – замки. Прогулялися школярі Ужгородським, Мукачівським (він же Паланок), Чинадіївським замком, відомим як «Сент-Міклош», та Палацом Шенборнів.

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми радимо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Коментарі: