» » Наукова школа у Польщі

Наукова школа у Польщі

Автор: dend от 28-07-2017, 09:03
Наукова школа у ПольщіЗ 10 по 15 липня 2017року НЦ «Мала академія наук України» спільно з ГО «Європейська мала академія наук» організували наукову школу в столиці Польщі трьом десяткам учнів, які займаються дослідженням біології.

Мета міжнародної школи, яку відвідали представники Кіровоградської малої академії наук учнівської молоді – Таборонаський Володимир та Слівінський Сергій, – поширити і поглибити любов до біології, пізнати її з практичної сторони. За час навчання школярі, крім теоретичних занять, пройшли шість практикумів. Досліджували свою ДНК на основі зразків слини, вивчали білок, а ще робили генетичний аналіз. Підлітки вперше у житті отримали можливість працювати на новітньому обладнанні. Потрапити до спеціалізованої лабораторії – це шанс на знайомство з наукою європейського рівня, можливість проводити справжні біологічні досліди, які випали молодим науковцям Наукова школа у ПольщіМАН.

Сергію Слівінському, слухачу секції «Біологія людини» у школі найбільше сподобалося працювати з мікроскопом, адже такої можливості у рідній школі в хлопця немає.

– За час школи проходили одну з тем, в якій розповідали про використання біології у практичному житті. У цій темі йшлося про діатомові водорості, які ми й досліджували. У них міцний кремнієвий панцир. Взявши його структуру за основу, можна будувати стійкі будівлі, – розповів про свої відкриття школяр.

Пригадує Таборанський Володимир, слухач секції «Біологія людини»:

«Перебуваючи в Міжнародній школі з біології BioCEN, я набрався чимало досвіду. Впродовж трьох днів ми з паном Яцеком досліджували різні теми, як теоретично, так і практично. Наукова школа у ПольщіСпочатку ми вчилися користуватися обладнанням для дослідів, зокрема спеціальними піпетками. Першою роботою було дослідження ДНК однієї особи, порівняння його з ДНК інших. Далі ми розглядали властивості білків різних речовин, особливості клітинної мембрани і вплив на неї токсичних речовин, явища синергії, коли всі органи взаємодіють узгоджено. Найцікавішим було дослідження, пов'язане з галуззю криміналістики, де нам запропонували спробувати свої сили -розповіли історію, в якій трапилося вбивство, і за допомогою лабораторних дослідів треба було з’ясувати, хто саме скоїв злочин. Наостанок нам розповідали, як за допомогою камери мобільного телефона зробити мікроскоп і проводити експерименти.

У вільний від навчання час підлітки знайомилися із Варшавою і відвідали Центр науки «Коперник» – музей, який реалізує освітньо-наукові проекти і містить понад 450 інтерактивних експонатів, за допомогою яких відвідувачі самі проводять експерименти.

Бажаємо успіхів юним біологам!

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми радимо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Коментарі: