» » Перші досягнення юних астрономів

Перші досягнення юних астрономів

Автор: Joker_13 от 31-08-2017, 10:06

Перші досягнення юних астрономівПротягом тижня з 12 по 19 серпня 2017 року у талановитих школярів із різних областей з’явилася можливість попрактикуватися в експериментальній астрономії. Слухачі Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді: учень 10 класу облкомплексу Бурлак Артем і учениця 9 класу Златопільської гімназії м. Новомиргорода Чорна Валерія стали учасниками літньої астрономічної школи НЦ «МАНУ», яка проходила на території Міжнародного наукового креативного комплексуMANLAB.CAMP у київській Пущі-Водиці.

Учасникам було запропоновано два види проектної діяльності. Перший – виготовлення сонячних годинників. За допомогою спеціальної програми учні мали сконструювати сонячні годинники для використання на широті Києва, потім перенести конструкцію на пластик, змонтувати її та встановити відповідно до сторін світу. Схему годинника вони вибирали самостійно серед великого різноманіття конструкцій (горизонтальний, вертикальний, екваторіальний тощо).

Другий різновид проектів мав підвищену складність і передбачав володіння цілою низкою компетенцій. По-перше, це вміння працювати з інформацією, тобто з великим масивом даних; вміння опрацьовувати ці дані і робити певні висновки. По-друге, це розвиток мовної компетенції: проекти були обрані з відомого англомовного дослідницького інтернет-ресурсу Sciencebuddies, тож учні мали самостійно перекласти їхній опис українською.

МАНівці щодня слухали лекції, присвячені отриманню та обробці астрономічних зображень, а також цикл лекцій із теоретичної фізики.

Перші досягнення юних астрономівНа лабораторних роботах юні дослідники визначали відстані до віддалених предметів методом паралаксу, обробляли астрономічні зображення Місяця, Марса, Юпітера й Сатурна, досліджували залежність освітленості джерела світла від відстані та кута падіння променя, вивчали процес утворення кратерів, визначали потужність сонячного випромінювання та роздільну здатність людського ока.

Найромантичнішою сторінкою школи стали нічні спостереження за зоряним небом. Три потужні телескопи системи Шмідта-Касегрена допомогли школярам роздивитися Місяць і планети, сузір’я, туманності, а також кулясті і розсіяні зоряні скупчення. Варто відзначити, що телескопи цієї школислухачі власноруч навчилися збирати, монтувати й налаштовувати.

Із спогадів наших учасників астрономічної школи: «Щоб побачити Венеру, нам довелося встати о 4-й ранку. Але ми не шкодуємо свого часу, ці незабутні враження залишаться в пам’яті до кінця життя. Цікава наука «астрономія», в ній дуже багато є чого досліджувати».

Бажаємо всім МАНівцям, щоб безмежне зоряне небо постійно надихало на власні відкриття в науці.


Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми радимо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Коментарі: