» » Розширюємо горизонти

Розширюємо горизонти

Автор: vlad9486 от 6-05-2015, 14:50

Розширюємо горизонти 22-25 квітня 2015 року учні Новопразького навчально-виховного комплексу Олександрійської райдержадміністрації Кіровоградської області взяли участь у Всесвітньому Чемпіонаті FIRST у змаганнях з робототехніки та презентації проектів у FIRST LEGO League, що проходив у місті Сент-Луїс, штат Міссурі, США. Цей масштабний серед наукових дитячих конкурсів фестиваль зібрав понад 200 тисяч дітей із усього світу.

Українська команда стала другою серед 33 команд-переможниць, які отримали нагороду на цьому конкурсі.

Українська команда «Constellation» здобула спеціальний приз журі Всесвітнього фестивалю FLL. Учасники української команди представили соціальний проект щодо толерантного ставлення до дітей з обмеженими фізичними можливостями.

Серед учасників команди була переможець ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України Калашник Тетяна. За її словами, діти з обмеженими можливостями потребують спілкування, тому було створено веб-сайт, з корисними для цих дітей розділами: «Благодійний аукціон», «Знайти друга», «Літературна сторінка», де можна прослухати аудіо-казки та вірші, «Сторінка творчості», що містить не тільки розробки робототехніки, а й досліди та, як за допомогою ЛЕГО цікаво вивчати математику і фізику.

Українська команда у складі учнів Новопразького НВК Александрова Даніїла, Благого Дмитра, Калашник Тетяни, Кісільова Максима, Марченка Назара, Якубовича Валерія та директора Мітленко Лариси Олександрівни достойно презентувала свій проект.

Учні також розповіли про свою розробку моделі арт-терапії, конструкції, що містить кілька ємкостей з фарбою різних кольорів, за допомогою яких можна визначити емоційний стан дитини. «Ми хочемо доопрацювати цей проект, щоб робот аналізував кольори, що обрала дитина, і визначав внутрішній стан дитини та пропонував інші кольори, які б покращували цей стан», - розповідають школярі з Кіровоградщини.

Ще з 2010 року Міністерство освіти і науки України співпрацює з благодійним фондом LEGO Foundation (Королівство Данія). У січні 2015 року було підписано додаток до Меморандуму про взаєморозуміння між МОН та LEGO Foundation щодо продовження співпраці до 2017 року.

Україна була однією з перших, з ким розпочалося співробітництво LEGO Foundation. Сьогодні понад 20 тисяч дітей в Україні мають нагоду навчатись разом з LEGO.

Слід зазначити, що Перша Лего Ліга (FLL) – глобальна програма, створена для підтримки творчості дітей віком від 9 до 16 років. Програма спонукає дітей займатися дослідженнями та вирішувати соціальні питання. Наріжним каменем цієї програми є її основні цінності, які підкреслюють внесок кожного учасника проекту, вміння змагатися у команді, навчатися та залучати до вирішення соціальних проблем громадськість.

Шановний користувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми радимо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

Коментарі: