
Виговська Дар’я, слухачка секції «Екологічно безпечні технології та ресурсозбереження», учениця 11 класу комунального закладу «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради».
Наукові керівники:
Шеремет Павло, заступник директора з наукової роботи комунального закладу «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради», кандидат педагогічних наук;
Неліпович Віктор, керівник секції теоретичної фізики Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді;
Денисов Денис, вчитель фізики комунального закладу «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради».
«АВТОНОМНА УСТАНОВКА ДЛЯ ОТРИМАННЯ ВОДИ З ПОВІТРЯ»
Зміна клімату протягом останніх десятиліть значною мірою впливає на погодні умови. Підтвердженням цього є те, що екстремальні явища погоди все частіше повторюються в невластиві сезони та на не притаманних для них територіях. Такі процеси можуть призвести до глобальних перетворень та істотно вплинути на майбутнє існування людини. Одним із наслідків таких змін клімату, які ми можемо вже спостерігати є дефіцит прісної води, що безпосередньо впливає на господарську діяльність людини.
З метою підвищення продуктивності та прогнозованості вирощування сільськогосподарських культур ми презентуємо науковий проєкт: «Автономна установка для отримання води з повітря».
Розроблена нами установка дозволяє підвищити урожайність сільськогосподарських культур під час їх вирощування, завдяки стабільному забезпеченню рослин водою у вегетаційний період. Це зменшить ризики ведення сільського господарства та нівелює дефіцит опадів, особливо у посушливих регіонах. Останнє сприятиме прогнозованості під час вирощування різноманітних сільськогосподарських культур.
Установка має ряд переваг: автономність, екологічність, економність, ефективність. Принцип дії установки для отримання води з повітря базується на активному конденсаційному методі, який полягає в тому, що вологе повітря примусово нагнітається на охолоджений радіатор та конденсується на його поверхні.
Результатами роботи є діюча модель автономної установки для отримання води з повітря – прототип v2.0. Головною особливістю прототипу v2.0 є автоматичність його керування, що забезпечується елементами конструкції побудованих на Arduino. Розроблено програмне забезпечення для керування плати Arduino.
Ключові слова: активний конденсаційний метод, вологість повітря, глобальне потепління, отримання води з повітря, плата Arduino, температура «точки роси».