
Коцур Злата, слухачка секції «Науково-технічна творчість та винахідництво», учениця 11 класу комунального закладу «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради».
Наукові керівники:
Денисов Денис, вчитель фізики комунального закладу «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради»;
Саленко Олег, методист Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді.
«РОЗРОБКА КРОВОСПИННИХ ТУРНІКЕТІВ ДЛЯ ТАКТИЧНОЇ МЕДИЦИНИ»
В умовах реальної військової агресії та захоплення території України росією проблема захисту Батьківщини стала, як ніколи актуальною. Вчасне надання першої і долікарської медичної допомоги зберігає життя поранених та хворих, а своєчасна евакуація з поля бою запобігає повторному ураженню або загибелі. Після травми, вогнепального поранення, травматичної ампутації кінцівки швидко зупинити наявну кровотечу є надзвичайно важливо, тому джгути (турнікети) є надзвичайно важливою річчю у аптечці як військового, тактичного медика, так і цивільного. А оскільки в умовах бойових дій накладати джгут потрібно максимально швидко та якісно, то такий джгут-турнікет повинен бути міцний, надійний та зручний у використанні. Якщо ж говорити про реальну ситуацію, наприклад на початку війни, коли турнікети були дуже цінними і їх було важко знайти, ми розпочали друкувати джгути на 3D-принтері, що допомогло нашим військовим.
Ключові слова: кровоспинний турнікет, джгут, тактична медицина, ЗD принтер, кровотеча.