Серйозна наукова та творча діяльність почалася з дитячих мрій, бажання створити щось нове невідоме. Можливість їх розвитку і практичного втілення спочатку на папері, а потім в реальних, працюючих моделях дозволив мені гурток винахідників і раціоналізаторів КЮТ „Зірочка”.
В цьому гуртку були створені перші розробки, перші моделі, перші винаходи, проведені перші олімпіади та конкурси. Заняття в гуртку підготували фундамент для подальшого навчання та розвитку творчих здібностей в секція конструювання Малої академії наук, до якої я пішов слухачем в 1995 р. Поступово дитячі мрії приймали більш практичні „приземлені” риси. Творчі роботи ставили більш значними, стали приймати науково-дослідний характер. В 1996 р. став кандидатом, а 1997 дійсним членом Малої академії наук. Навчання в МАН остаточно сформувало в мені характер дослідника, навчило шукати відповіді на поставлені питання, критично підходити до фактів, розв’язувати технічні задачі.
Розвиток творчих здібностей, наполеглива праця дозволили двічі в 1997 і 1998 рр. займати перші місця на обласному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України та зайняти трете в 1997 і перше в 1998 р. на Всеукраїнському. Вже під час навчання в Кіровоградському державному технічному університеті, за результатами науково-дослідницьких робіт МАН отримав патент на винахід. Розвинені в МАН здібності, любов і наполегливість до праці домогли мені при написанні кандидатської дисертації, яку захистив в 2009 р.