Холявінська Анна (секції української літератури; літературної творчості; хімії; охорони довкілля і раціонального природокористування).
Людське я — це ніщо інше, як свобода. Вільність буття, вибору, думок. Цей рік маркований незалежністю вибору сфер, яким була присвячена, я, моя енергія та час. Період, що став визначальним, етапом самоосмислення й самоусвідомлення, площиною, якій належать паралельні мистецтво слова і наука матерієперетворення.
Цього року ми з науковими керівниками працювали над чотирма науковими роботами, кожна з яких подарувала мені особливу насолоду «саджання насіння і пожинання плодів».
Написання досліджень виструнчує стиль, тренує дисципліну, привчає слідкувати за часом і осяює радістю першовідкривача, а ще якісна робота є виграшним білетом до участі в різноманітних конкурсах.
Разом з Надією Сергіївною Частаковою досліджували одного з найяскравіших письменників ХХ століття. Результатом власне дослідження стала наукова робота у секції «Українська література», але вивчення творчого доробку цього митця надихнуло мене на написання художнього твору, який потім став основою для роботи у секції «Літературна творчість». Таким чином я відкрила для себе нерозривний зв’язок творчості і літературознавства.
Моя любов до читання й аналізу художнього твору огранилася завдяки участі у Всеукраїнському фестивалі дисидентства та шістдесятницького руху (м. Київ, 4 – 7 жовтня 2019 року) і Всеукраїнському конкурсі есе імені Сергія Кемського до Дня Гідності та Свободи, в якому я перемогла.
Водночас, під керівництвом Олександра Івановича Рябовола, я була учасницею науково-технічних конкурсів у секції «Матеріалознавство», в рамках якої представляла кристалохімічне дослідження оптичних властивостей кристалів. Як часто буває, межі між роками і періодами розмиті, і формальне не співпадає зі справжнім, так і моя історія участі у конкурсах почалася наприкінці травня 2019 року, коли у 10 класі я посіла третє місце у Всеукраїнському конкурсі юних дослідників «Кристали» імені Євгена Гладишевського, а наступного навчального року, продовживши з Олександром Івановичем дослідження, з цією ж роботою захищалася у вузькоспрямованих наукових змаганнях. Як результат, я переможець ІІ (фінального) етапу X Всеукраїнської науково-технічної виставки-конкурсу молодіжних інноваційних проєктів «Майбутнє України» у категорії «Матеріалознавство» (диплом І ступеня), також маю диплом ІV ступеня у конкурсі «Техно Україна 2020» у категорії «Інженерія», підкатегорії «Матеріалознавство».
Хоча з дослідженнями кристалів мене пов’язують вищеперераховані конкурси, а це добра половина з усього, в чому мені довелося брати участь цього року, на конкурс-захист ми подали дві інші роботи в секції «Охорона довкілля і раціональне природокористування» і «Хімія». З однією з робіт я перемогла на обласному етапі захисту, а з іншою пройшла національний і міжнародний етапи відбору до Genius Olympiad.
На мою думку, окрім суто формальних знань, ці заходи дають незабутні враження й емоції, знакові знайомства з невипадковими людьми, спостереження за знайомими містами/людьми/речами, завжди різними, тому що зміни позначають всіх і все, навички спілкування і досвід у проєктах такого плану. Досвід насамперед ментальної рівноваги, спокійного сприйняття і адекватної реакції на будь-які речі, що трапляються з нами.
Це те, про що залишається пам’ять і натхнення. Відчуваєш, що ці роки пробігли продуктивно і (що головніше!) щасливо.