Загорулько Іван Володимирович, учень 11 класу комунального закладу «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради»
Наукові керівники: Ковальов Юрій Григорович, кандидат технічних наук, доцент кафедри фізико-математичних дисциплін Льотної академії Національного авіаційного університету;
Ковальов Сергій Григорович, кандидат педагогічних наук, інженер-програміст конструкторського бюро науково-виробничого підприємства «Радій»;
Свириденко Олена Леонідівна, вчитель математики комунального закладу «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради»
Концепція модернізації надання екстреної медичної допомоги засобами мультикоптерів
У світі спостерігається стрімкий розвиток технологій з приходом Четвертої індустріальної революції та їх впровадження у різні сфери життєдіяльності людини. Для розвитку інформаційних технологій в системі надання екстреної медичної допомоги необхідно обґрунтувати концепцію впровадження безпілотних літальних апаратів, з урахуванням транспортної логістики та особливостей їх компоновки. Запропоноване дослідження чітко відповідає напрямкам створення цифрової держави, окреслених Президентом України Володимиром Зеленським.
Існуючий метод надання першої медичної допомоги не є достатньо швидким, особливо у сільській місцевості, що обмежує можливості для порятунку людських життів. Він базується на виклику бригади на місце події, але ще до її прибуття можна отримати допомогу мультикоптером.
Проаналізовано статистичні дані по наданню екстреної медичної допомоги в Україні та переваги при додатковому використанню дронів. Показано 14 таких напрямків, що надають можливості підвищення її ефективності.
Враховано логістичні особливості використання дронів у такій мережі сільської та міської місцевостях. На прикладі Кіровоградської області та м. Кропивницького продемонстровано імовірні шляхи доставки та ділянки із опорними пунктами.
Розроблено вимоги до технічних характеристик основних функціональних вузлів дрону та запропонувано його компоновку, а також перевірено його льотно-технічні характеристики за допомогою програмного продукту та показано їхню відповідність сформованим вимогам.
Сформульовано додаткові потреби та потенційні шляхи їх вирішення, наприклад спроможність переносити додатковий вантаж масою 2-3 кг, пролітаючи відстань більшу 10 км зі швидкістю не меншою 60 км/год, обладнавши його аптечкою з певним набором засобів чи іншим обладнанням.
Ключові слова: екстрена медична допомога, технології, концепція, логістика, мультикоптер.