
Марфула Ірина Миколаївна, учениця 11 класу комунального закладу «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради»
Наукові керівники: Пугаченко Ольга Борисівна, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри аудиту, обліку та оподаткування Центральноукраїнського національного технічного університету;
Шеремет Павло Миколайович, кандидат педагогічних наук, вчитель географії комунального закладу «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради»
Марфула Марина Володимирівна, вчитель біології Соснівської філії КЗ «Красносільське НВО» Олександрівської районної ради Кіровоградської області
Спортивний менеджмент
Роботу присвячено дослідженню на теоретичному й практичному рівнях розвитку спорту і спортивного менеджменту та розробці пропозицій з їх удосконалення.
Досліджено економічний зміст поняття «спортивний менеджмент», мету, функції, принципи та етапи розвитку спортивного менеджменту. Це дозволило удосконалити історичну періодизацію становлення спортивного менеджменту з виокремленням п’ятого етапу – віртуалізаційного, поява якого обґрунтовується зміною пріоритетів у бік віртуального спілкування та вимушеною діджиталізацією через пандемію Covid-19.
Охарактеризовано стан фінансування спорту й розвитку спортивного менеджменту в Україні, особливості спортивного менеджменту у зарубіжних країнах та сучасні моделі і концепції спортивного менеджменту.
Узагальнено шляхи вирішення проблем спорту, відповідно до Стратегії розвитку фізичної культури і спорту на період до 2028 року.
Авторськими пропозиціями з удосконалення розвитку спортивного менеджменту є: популяризація девізу «Спорт для всіх», який повинен стати пріоритетним для всіх суб’єктів спортивного менеджменту; якісна підготовка професійних спортсменів до змагань різних рівнів на міжнародній арені із залученням фінансових ресурсів не лише держави, а й місцевих бюджетів, у т.ч. і ОТГ та спонсорських коштів; розвиток спортивного менеджменту інклюзії (тим більше, в України тує є певні суттєві здобутки на міжнародних аренах); залучення всіх можливих ресурсів для розвитку спортивної інфраструктури, у т.ч. й альтернативних; активна цифровізація, діджиталізація, віртуалізація об’єктів і суб’єктів спортивного менеджменту; розширення можливостей для здобуття фахової профільної освіти за напрямом «Спортивний менеджмент».
Ключові слова: спорт, спортивний менеджмент, розвиток спортивного менеджменту, спортивна інфраструктура, фінансування спортивної сфери, спортивний менеджер, спортивна індустрія, проблеми і перспективи розвитку спорту і спортивного менеджменту.