Щєпін Валерій Валерійович, учень 11 класу комунального закладу «Навчально-виховне об’єднання №32» Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів, позашкільний центр «Школа мистецтв» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області
Наукові керівники: Трушаков Дмитро Володимирович, доцент кафедри автоматизації виробничих процесів Центральноукраїнського національного технічного університету, кандидат технічних наук;
Сіріков Олександр Іванович, доцент кафедри електротехнічних систем та енергетичного менеджменту Центральноукраїнського національного технічного університету, кандидат технічних наук
Створення пристрою для корекції психоемоційного стану людини
Дослідницьку роботу присвячено процесу корекції (покращенню) психоемоційного стану людини за допомогою створення електронного пристрою, що випромінює різнокольорові світлові ефекти. Сукупність проведених у роботі досліджень являє собою рішення задач в області створення електронних пристроїв для медичних цілей.
Об’єктом дослідження є процес створення світлових ефектів, що впливають на психоемоційний стан людини.
Предметом дослідження є розробка електронного пристрою, що випромінює різнокольорові світлові ефекти, а також вимірює основні параметри навколишнього середовища – температуру, вологість та тиск. Побудова діючої моделі пристрою.
На основі проведеного аналізу існуючих пристроїв запропонована власна конструкція електронного приладу, який на основі випромінення різних світлових ефектів дозволяє коригувати психоемоційний стан людини.
Схема пристрою для корекції психоемоційного стану людини складається з двох функціональних електронних блоків. Перший блок пристрою призначений для створення та відтворення різнокольорових світлових ефектів, а також він збирає дані про мікроклімат (температуру, вологість і тиск), відображає їх на дисплеї. Другий – для керування кондиціонером і зволожувачем повітря на основі отриманих даних мікроклімату з першого електронного блоку. Реалізовано дистанційне керування пристроїм та світловими ефектами по bluetooth за допомогою смартфона.
Виготовлена діюча модель пристрою для корекції психоемоційного стану людини, яка створює різнокольорові світлові ефекти, що впливають на емоційній стан людини і в змозі покращити її настрій. Проведені клінічні дослідження виготовленого пристрою в лікарні КНП «Обласна клінічна психіатрична лікарня Кіровоградської обласної ради» шляхом зняття енцефалограми головного мозку. Отримані позитивні результати, що підтверджують здатність цього пристрою покращувати психоемоційний стан людини.
Ключові слова: різнокольорові світлові ефекти, психоемоційний стан людини, електронний пристрій, мікроконтролер.