Якимчук Дмитро Олександрович, випускник Кіровоградського облкомплексу (гімназія-інтернат-школа мистецтв) 2003 року,
Хочу поділитися своїми спогадами про КМАНУМ. Під керівництвом заслуженого вчителя України Якимчука О.Н. та кандидата історичних наук КДПУ ім. В.Винниченка Біденко Н.І обрав тему «Остарбайтери Кіровоградщини в роки Другої світової війни». Наполегливо працював над вивченням оригінальних документів у державному обласному архіві, бібліотеках міста. Зустрічався з людьми, що були вивезені на примусові роботи в Німеччину та інші країни, і після війни повернулись на рідну землю, з письменником В.В. Бондарем, який теж вивчав та описав життя наших співвітчизників на примусових роботах. Тема ще була мало висвітлена, тому працювати над нею було як складно так само й дуже цікаво. Кропітка робота принесла свої результати: здобув Диплом І ступеня в обласному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт в КМАНУМ та Диплом ІІІ ступеня на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої Академії Наук України.
Ще запам’яталось те, як їхали ми на ІІІ етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт до Києва у теплий квітневий день, а на ранок наступного дня землю вкрило снігом. Мій тато привіз теплий одяг та взуття. Вже на третій день, після оголошення результатів конкурсу-захисту ми разом з науковим керівником Біденко Н.І. та представниками інших секцій, фотографувались, і на фото можна побачити дерева з розкішним зеленим листям, а під ногами сніг, що почав танути.
Тези науково-дослідницької роботи були надруковані в газеті «Освітянське слово» за квітень 2003 року. Але на цьому робота над темою не закінчилася, а знайшла своє поглиблення і продовження в курсовій, а потім і в дипломній науковій роботі «Остарбайтери Кіровоградщини в роки Другої світової війни та післявоєнний період», яку захистив на «відмінно» на факультеті історії та права в Кіровоградському державному педагогічному університеті ім. В.Винниченка, та закінчив його з відзнакою. Таким чином, МАН стала першою сходинкою у світ науки.
Працюючи над науково-дослідницькою роботою в КМАНУМ, розширив знання з історії та краєзнавства, здобув навички дослідницької роботи та уміння вести діалог з опонентами. Самостійна робота в МАН навчила мене досягати поставленої мети. Після закінчення КДПУ навчався та здобув звання магістра в Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Приємно згадати, що мені випала честь бути першим МАНівцем з Кіровоградського облкомплексу (гімназія-інтернат-школа мистецтв). Коли повернувся з Києва, всі друзі та вчителі дуже раділи і вітали мене з перемогою, тому що моє третє місце на такому рівні було найпершим серед гімназистів нашого навчального закладу.
Бажаю процвітання та нових здобутків всім працівникам МАН, які відкривають шлях у науку молодому поколінню нашої держави.