Коли: 2 березня о 16.00.
Про що поговоримо?
Як гадаєте, чи є зв’язок між прогнозом погоди у вашому телефоні й роботою українських полярників на станції “Академік Вернадський”? Певна річ! Щоб зробити прогноз, потрібно багато різних даних, частину яких щодня збирають та надсилають саме вчені-метеорологи з Антарктиди.
На “Вернадському”, тобто за 15 тис км від України, працює найсучасніша українська метеостанція. Інформація з неї надходить як в Укргідрометцентр, так і в світові організації. Ці дані потім лягають в основу прогнозів погоди та зміни клімату.
Крім того, метеорологічні спостереження на “Вернадському” – одні з найдовших в Антарктиді. Вони тривають з 1947 року, коли станція ще належала Великобританії та мала назву “Фарадей”. 1996-го Британія безкоштовно передала станцію Україні, тож саме наші вчені продовжили безперервний збір даних та проведення досліджень.
Однією з перших ці дослідження “підхопила” Світлана Краковська – вчена-метеоролог другої Української антарктичної експедиції. Під час лекції вона розповість, чому важливо вивчати клімат саме зараз та саме в Антарктиді, та про які глобальні зміни для людства вже зараз сигналізує крижаний континент.
Лекторка: Світлана Краковська, учасниця 2-ї Української антарктичної експедиції, завідувачка лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту та с.н.с. відділу фізики атмосфери та геокосмосу НАНЦ, кандидатка фізико-математичних наук.
Підключайтеся за посиланням:
https://zoom.us/j/94646470458?pwd=ZlJIb1FrVmVCK0cwVGZWd0NmTzZ2QT09
Ідентифікатор конференції: 946 4647 0458
Код доступу: 602196
Приєднуйтесь до Telegram-каналу: bit.ly/3oQZSlX і першими отримуйте запрошення на всі лекції. Також нагадаємо, що всі лекції ми публікуємо на YouTube: bit.ly/3pXEz3e