Бухарєва Тетяна Олександрівна, учениця 10 класу комунального закладу «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради»
Науковий керівник: Маркова Олена Віталіївна, доцент кафедри теорії і методики фізичного виховання, заступник декана з навчально – методичної роботи факультету фізичного виховання Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, кандидат педагогічних наук
Особливості ступеня загартованості спортсменів ігрових видів спорту
Наукову роботу присвячено дослідженню особливостей ступеня загартованості спортсменів різних видів спорту ігрової спеціалізації.
Проаналізовано основні питання фізіологічного підґрунтя реакції організму людини на охолодження. Розкрито важливість процедур для спортсменів. Охарактеризовано основні методи дослідження ступеня загартованості організму людини до дій низьких температур.
Визначено показники температури тіла при дії низьких температур та частоти серцевих скорочень спортсменів на охолодження певних ділянок тіла.
Досліджено особливості зміни температури шкіри ділянок тіла у спортсменів різних видів спорту і різної статі; специфічні показники адаптації серцево-судинної системи у спортсменів на різних етапах тренувального процесу на холодову пробу.
З’ясовано, що у температурних змінах шкіри важливу роль відіграють умови тренування (на відкритому повітрі чи у закритих приміщеннях), на реакцію серцево-судинної системи впливають не тільки умови тренування, а й етапи тренувального процесу, перевтома організму може дезадаптувати пристосувальні реакції організму до охолодження, що може призвести до захворювань, наприклад ГРВІ. Показники ЧСС на холодову пробу можуть слугувати своєрідним маркером для визначення функціонального стану спортсменів.
Ключові слова: спортсмени різних видів спорту, загартованість, дія низьких температур.