Придвір Ярослава, слухачка секції «Технологія виробництва продукції тваринництва та ветеринарна медицина», учениця 8 класу комунального закладу «Компаніївський ліцей» Компаніївської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області.
Наукові керівники:
Бондарчук Світлана, доцент кафедри льотної експлуатації та безпеки польотів Льотної академії Національного авіаційного університету, кандидат біологічних наук;
Придвір Наталія, заступник директора з виховної роботи комунального закладу «Компаніївський ліцей» Компаніївської селищної ради Кропивницького району Кіровоградської області.
ВПЛИВ ЕТІОЛОГІЧНИХ ФАКТОРІВ НА ФОРМУВАННЯ ПАТОЛОГІЙ РЕПРОДУКТИВНОЇ СИСТЕМИ ДРІБНИХ ДОМАШНІХ ТВАРИН
Дослідницьку роботу присвячено визначенню впливу етіологічних факторів на формування патологій у репродуктивній системі дрібних домашніх тварин.
У ході дослідження, яке проводилося в умовах клініки ветеринарної медицини «Персей» (смт Компаніївка) виявлено, що серед основних видів патологій репродуктивної системи котів і собак переважають піометра (38%), новоутворення молочних залоз (18 %) та хронічний ендометрит (15 %).
На основі аналізу анамнестичних даних та дослідження клінічного стану тварин було з’ясовано, що найбільшим фактором ризику, який впливає на формування патологій репродуктивної системи сук і кішок є застосування гормональних контрацептивів під час першого еструсу.
Визначено, що для корекції статевої поведінки дрібних домашніх тварин систематично застосовує дані речовини 24 % респондентів. Разом з тим, з’ясовано, що найбільшим попитом в аптеках ветеринарної медицини смт Компаніївка та м. Кропивницький користуються гормональні контрацептиви, діючою речовиною яких є мегестролу ацетат та медроксипрогестерону ацетат.
Ключові слова: дрібні домашні тварини, патології, репродуктивна система, етіологічні фактори.