Коцур Злата, слухачка секції «Медицина», учениця 11 класу комунального закладу «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради».
Наукові керівники:
Бондарчук Світлана, доцент кафедри льотної експлуатації та безпеки польотів Льотної академії Національного авіаційного університету, кандидат біологічних наук;
Денисов Денис, вчитель фізики комунального закладу «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради»;
Саленко Олег, методист Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді.
«РОЗРОБКА МЕДИЧНИХ ДЖГУТІВ-ТУРНІКЕТІВ ТА ЇХ ВПРОВАДЖЕННЯ У НАВЧАЛЬНО-ТРЕНУВАЛЬНИЙ ПРОЦЕС ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ»
Під час військової агресії та захоплення території України росією проблема захисту Батьківщини стала як ніколи актуальною. Захист України передбачає не лише оборону на фронті, але ми повинні навчитися захищатися і в цивільному житті, бути готовими до всіх надзвичайних ситуацій, які нам створює ворог.
Надзвичайні ситуації кидають виклик нашій здатності забезпечити дії та організаційні заходи, спрямовані на порятунок і збереження життя людей.
Кожен з нас може опинитися в ситуації, коли хтось із нашої родини або незнайома людина на вулиці потребує допомоги після надзвичайної ситуації. Від правильних дій людей, які опинилися поруч, залежить стан потерпілого і те, чи буде він жити, адже перша допомога може врятувати життя до приїзду швидкої. Невідкладний стан може бути викликаний хворобою, нещасним випадком або пораненням з масивною кровотечею внаслідок обстрілу.
У системі освіти України передбачене навчання діям по наданню першої медичної допомоги в рамках уроків предмету «Захист України». А з 2022 року в навчальних закладах почалося створення кабінетів безпеки, де учні мають проходити навчання діям у надзвичайних станах: мінної та пожежної небезпеки, першої медичної допомоги тощо. В рамках забезпечення цих кабінетів ми пропонуємо використання навчальних кровоспинних турнікетів власного виробництва, які ми розробляли на початку війни в шкільній STEM-лабораторії за допомогою 3D принтера та швейної машинки.
Ключові слова: кровоспинний турнікет, джгут, домедична допомога, ЗD принтер, кровотеча, навчання населення, клас безпеки.