Цуканов Глеб
Учень 11 класу комунального закладу «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради»
м. Кропивницький
Захоплення:
– історія;
– фотографія;
– філософія;
– мистецтво.
Глєб неодноразово ставав переможцем та учасником багатьох конкурсів.
2019-2022 роки: учасник Всеукраїнської олімпіади з філософії для школярів, 2019 рік (диплом ІІ ступеня); 2020 рік (диплом ІІІ ступеня); 2019-2022 рік: учасник ІІІ обласного етапу Всеукраїнської олімпіади з історії; 2018– 2019 н.р. (диплом ІІІ ступеня), 2019– 2020 н.р. (диплом ІІ ступеня), 2021-2022 (диплом ІІІ ступеня), 2022-2023 (диплом ІІІ ступеня); 2020-2022 рік: учасник у 2019 та переможець Всеукраїнського конкурсу есе імені Сергія Кемського до Дня Гідності та Свободи у 2021 та 2022 роках; 2021 рік: учасник конкурсу Global-Ukrainian competition «Ukrainian brands in global trends»; 2021 рік: переможець ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково – дослідницьких робіт учнів – членів малої академії наук України (диплом ІІ ступеня), секція історичного краєзнавства…..
2022 рік: переможець ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково – дослідницьких робіт учнів – членів малої академії наук України (диплом І ступеня), секція історичного краєзнавства. Крім історії, Глєб має ще одне хобі – з дитинства займається фотографією. Брав участь та перемагав у міжнародних фотоконкурсах, неодноразовий учасник виставок «Погляд» та «Планета очима дитини», має 13 персональних фотовиставок у Кропивницькому. Ставши слухачем Малої академії наук, Глєб Цуканов намагався поєднати два найбільших захоплення у своєму житті. Результатом стали роботи: – 2021 рік: «Світлини єлисаветградських фотографів як джерело дослідження історії міста кінця ХІХ – початку ХХ ст.; – 2022 рік: «Єлисаветград-Зінов`євськ-Кірово-Кіровоград: історія повсякденності в 20- 30 рр. XX ст. мовою фотографії».
Матеріали дослідження дають можливість для реконструкції повсякденного життя за допомогою фотографій, усвідомлення сутнісних ознак цієї доби, з метою руйнації радянського міфу, створеного радянською пропагандою та відновлення історичної пам’яті народу. Над дослідженням фотографії як історичного джерела працює вже третій рік. Досліджував різні періоди та методики роботи з фотографією. В процесі роботи юний дослідник доповнював базу фотодокументів та здійснював їх опис за розробленим алгоритмом. 2022 року продовжив свою роботу, дослідивши розвиток фотографії в УРСР як інструменту ідеологічного впливу на суспільство 1950-1970-ті рр. На його думку дослідження та поширення знань про історію цього періоду та ролі фотографії у маніпуляціях суспільством допоможе зруйнувати міф для прихильників радянського «благополуччя» та допомогти розкрити сучасні маніпуляції кремля. Глєб планує продовжити свою роботу над аналізом фотографій, вдосконалювати роботу з фотодокументами, популяризувати результати своїх досліджень, співпрацюючи з власниками колекцій.