
Цуканов Глеб
Учень 9 класу комунального закладу “Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради”
м.Кропивницький
Захоплення:
– фотографія,
– історія,
– література.
Глєб з дитинства займається фотографією. Він тричі приймав участь у міжнародному фотоконкурсі «День», неодноразовий учасник виставок «Погляд» та «Планета очима дитини», представляв 13 персональних фотовиставок в Кропивницькому, зайняв I місце в міському «Фестивалі соціальної реклами». Юний фотограф представляв Україну на міжнародному семінарі в м. Каунас (Литва) та на міжнародній фотовиставці в м. Нарва (Естонія).
Родина Цуканових багато подорожувала, відвідувала музеї. Історичні місця пробуджували цікавість до минулого, тож у школі уроки історії стали улюбленим предметом. В 2019-2020 н.р. був переможцем ІІІ обласного етапу Всеукраїнської олімпіади з історії (Диплом ІІ ступеня).


Цікавість до вивчення історії та літератури привела учня до участі у Фестивалі шістдесятництва та дисидентського руху, де він став одним з наймолодших учасників. Зустрічі з цікавими людьми спонукали до вивчення ще й філософії. Тому наступним кроком стала участь та перемога у Всеукраїнській олімпіаді з філософії. Прагнення поглиблювати свої знання та зустрічі з однодумцями стимулювали до участі у школі з української культури «Митрополит Андрей Шептицький − моральний авторитет, духовний лідер та ідейний сучасник».
Глеб мав можливість спілкуватися з дослідниками та спостерігати за їхньою роботою, що стимулювало до пошукової роботи. Як слухач Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді Глеб намагався поєднати два найбільших захоплення у своєму житті та обрав для себе тему дослідження фотографії, її ефективний аналіз та інтерпретацію як джерела вивчення історії.