
Пєніна Альона, слухачка секції «Електроніка та приладобудування», учениця 11 класу комунального закладу «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради».
Наукові кeрівники:
Дрєєв Олександр, доцент кафедри кібербезпеки та програмного забезпечення Центральноукраїнського національного технічного університету, кандидат технічних наук;
Сіріков Олександр, доцент кафедри електротехнічних систем та енергетичного менеджменту Центральноукраїнського національного технічного університету, кандидат технічних наук.
«УНІВЕРСАЛЬНИЙ ПРИСТРІЙ ДЛЯ АВТОМАТИЧНОГО ВІДКРИВАННЯ/ЗАКРИВАННЯ ДВЕРЕЙ»
Перший розділ роботи присвячений висвітленню концепції безбар’єрного простору та його логічного розвитку – безбар’єрного життя. Дані концепції спрямовані на полегшення та покращення рівня життя і комфорту людини. Вони базуються на широкому впровадженні автоматичного відкривання/закривання дверей, що полегшує доступ до звичних нам речей. Розглянуті прототипи та аналоги пристроїв автоматичного відкривання/закривання дверей. Відзначено, що для кухонної побутової техніки дані пристрої йдуть вже вбудовані, а навісні призначені для масивних міжкімнатних та вхідних дверей. До того ж вартість їх доволі значна. Тому є актуальним розробка універсального, простого та дешевого пристрою автоматичного відкривання/закривання дверей для вже придбаних меблів та кухонної техніки.
В другому розділі обрані електронні компоненти пристрою автоматичного відкривання/закривання дверей. Розроблена його кінематична схема. Проведений розрахунок крутного моменту крокового двигуна необхідного для відкривання/закривання дверей.
В третьому розділі розроблений алгоритм роботи пристрою, який реалізовано в програмному забезпеченні до обраного мікроконтролеру.
Ключові слова: концепція безбар’єрного життя, автоматичне відкривання/закривання дверей, універсальний пристрій.