
Шістя Анна, слухачка секції «Технологічні процеси та перспективні технології», учениця 10 класу комунального закладу «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради» Кіровоградської області.
Наукові керівники:
Шеремет Павло, заступник директора з наукової роботи комунального закладу «Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат Кіровоградської обласної ради», кандидат педагогічних наук;
Сіріков Олександр, доцент кафедри електротехнічних систем та енергетичного менеджменту Центральноукраїнського національного технічного університету, кандидат технічних наук.
«ШТУЧНА ЛЬОДОВА ПЕРЕПРАВА»
В першому розділі роботи розглянута історія створення та використання понтонних мостів. Проведений аналіз існуючих конструкцій та способів побудови понтонних мостів. Відзначено, що його створення вимагає значних зусиль – великої кількості важких вантажних автомобілів, що перевозять деталі мосту, а це в свою чергу робить наведення мосту легко помітним та вимагає значної кількості спеціально навчених інженерних військ та обладнання.
В другому розділі розкрита суть запропонованої концепції створення «штучної льодової переправи». Вона полягає у штучному заморожуванні води річки для створення твердої поверхні. Описана її конструкція та метод розгортання.
В третьому розділі обґрунтована можливість технічної реалізації запропонованої концепції «штучної льодової переправи» шляхом визначення необхідної питомої кількості рідкого азоту для заморожування води за певних початкових умов. Розрахунками доведено, що для створення навіть довгих переправ кількість рідкого азоту знаходиться в прийнятних межах, тобто для створення переправи достатньо декількох автомобільних цистерн з рідким азотом.
Ключові слова: понтонна переправа, штучна льодова переправа, рідкий азот, заморожування води.